Najlepsza oferta na budowę obwodnicy Nowego Sącza

Sierpień 23, 2013
[fb_button]

W przetargu na wykonanie obwodnicy zachodniej Nowego Sącza (woj. małopolskie) najlepszą ofertę złożyła firma Strabag. Koszt prac wyceniono w niej na blisko 35,4 mln zł brutto. Jeśli oferta nie zawiera uchybień formalnych, to firma ta zostanie zwycięzcą przetargu.

Obwodnica Nowego Sącza, fot. malopolskie.pl

Do Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu, który odpowiada za realizację inwestycji, w przetargu wpłynęły oferty pięciu firm z cenami od prawie 35,4 mln zł do ponad 48 mln zł. Decydującym kryterium wyboru wykonawcy jest zaproponowana cena.

Zgodnie z warunkami przetargu inwestycja musi zostać zrealizowana do 29 maja 2015 roku. Inwestycja otrzyma unijne dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 85 proc. Pozostałe 15 proc. pokryją: województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina Chełmiec oraz gmina Podegrodzie.

W ramach przedsięwzięcia ma powstać ponad 6 kilometrów drogi, która pobiegnie od skrzyżowania z obwodnicą Starego Sącza i Podegrodzia do Biczyc Dolnych, gdzie połączy się z drogą krajową nr 28 oraz planowaną północną obwodnicą Nowego Sącza.

Na trasie jednojezdniowej obwodnicy znajdą się trzy mosty na potokach Kraśnianka, Niskówka i Brzezna oraz trzy wiadukty.  Jak oceniają władze regionu, budowa zachodniej obwodnicy Nowego Sącza usprawni transport drogowy w okolicach miasta.

 

aga/pap

Targi i konferencje

Zobacz więcej wydarzeń