Nowa kładka w Ustce

Marzec 17, 2013
Tagi:
[fb_button]

53 metry długości i 3,5 metra szerokości będzie miała kładka, która stanie we wrześniu w porcie w Ustce. Przeprawa połączy wschodnie i zachodnie nabrzeże. 

Wizualizacja usteckiej kładki, żr. UM Ustki

W Ustce kładka to jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Brak komunikacji między wschodnim i zachodnim nabrzeżem stanowił poważny problem i dla mieszkańców i dla turystów. Przejście z jednej części do drugiej było uciążliwe – najbliższy most był sporo oddalony od głównej części miasta. Uchylana jednostronnie kładka będzie miała długość 53 m, będzie służyła pieszym oraz w razie potrzeby pojazdom uprzywilejowanym. Poza poprawą dostępności do miejsc prowadzenia działałności dla wszystkich pracowników portu, kładka będzie ułatwieniem komunikacyjnym dla mieszkańców oraz niewątpliwą atrakcją dla turystów. Kładka powstanie w ciągu nadmorskiej promenady.

Według usteckiego magistratu budowa przeprawy rozpocznie się w kwietniu, a zakończy we wrześniu.  Koszt inwestycji to 4,4 mln zł. Miasto Ustka przeznaczy na ten cel 600 tys. zł – reszta funduszy pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego.

aob

Targi i konferencje

Zobacz więcej wydarzeń