PGNiG uruchomiło kolejny odwiert w Pakistanie

Czerwiec 8, 2016
Tagi:
[fb_button]

PGNiG rozpoczęło odwiert eksploatacyjny Rehman-2 w Pakistanie. To już trzeci odwiert realizowany na złożu Rehman. Planowany czas wiercenia wraz z testami to ok. 120 dni, a zaplanowana długość otworu wyniesie 2743 metry – podała spółka w komunikacie.

PGNiG

Foto: PGNiG

Odwiert Rehman-2 jest elementem prac mających na celu pełne zagospodarowanie złóż Rehman i Rizq. W ubiegłym roku PGNiG dokonało odkrycia złoża tight gas o zasobach 4,5 mld m3.

„Do tej pory zakończono budowę instalacji eksploatacyjnych które po wykonaniu dodatkowych otworów, umożliwią trzykrotne zwiększenie dotychczasowego wydobycia. Obecnie trwają intensywne prace przygotowawcze do wiercenia kolejnych otworów” – poinformowała spółka.

Odwiert Rehman 2 jest realizowany na złożu Rehman, koncesja Kirthar, prowincja Sinth, dystrykt Dadu. Prace wiertnicze prowadzi należąca do Grupy Kapitałowej PGNiG spółka Exalo Driling SA.

PGNiG jest obecne w Pakistanie od 2005 roku. Prowadzi działalność na koncesji Kirthar, w której ma 70 proc. udziałów. Pozostałe 30 proc. należy do spółki PPL. Dotychczas na koncesji Kirthar zostały wykonane trzy otwory poszukiwawcze, którymi odkryto dwa złoża: Rehman w 2009 roku i Rizq w 2015 roku.

 

rei

Targi i konferencje

Zobacz więcej wydarzeń