PKP Cargo ma własnego spedytora w Niemczech

Lipiec 11, 2016
Tagi:
[fb_button]

Od początku czerwca Grupa PKP Cargo ma swojego spedytora w Niemczech – PKP Cargo Connect GmbH z siedzibą w Hamburgu. Głównym zadaniem spółki jest spedycja ukierunkowana na transport intermodalny, morski i drogowy. W ramach nowej spółki działa też agencja celna.

Lokomotywa PKP Cargo

Foto: PKP Cargo

„Hamburg to ważne miasto na logistycznej mapie Europy, dysponujące największym morskim portem w Niemczech i jednocześnie drugim pod względem wielkości w Europie. Posiadanie tam siedziby ułatwia pozyskiwanie nowych klientów i ekspansję na nowych rynkach” – wyjaśniono w komunikacie.

Niemiecki spedytor w Grupie PKP Cargo na samym początku skupi się na pozyskiwaniu klientów. Jego kluczowymi rynkami będą Polska, Niemcy, Czechy i Słowacja, jednak doświadczenie spedycyjne i kompetencje Grupy predysponują działalność nowej spółki do obszaru całego Starego Kontynentu.

– Mamy doświadczenie i kompetencje w zakresie spedycji, chcemy je wykorzystać, aby rozwijać się na rynkach zagranicznych – mówi Iwona Skurzewska, członek zarządu PKP Cargo Connect.

W ramach nowej spółki działa także agencja celna.

 

 

rei

Targi i konferencje

Zobacz więcej wydarzeń