Powstanie projekt budowy obwodnicy Ćmielowa

Marzec 13, 2013
[fb_button]

W siedzibie Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach podpisano umowę z wykonawcą na „Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Budowa obwodnicy Ćmielowa”. Gośćmi uroczystości byli Kazimierz Kotowski i Jan Maćkowiak członkowie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Fot. sejmik.kielce.pl

Projektowany odcinek obwodnicy Ćmielowa znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 755 Ostrowiec Św. – Ożarów. Obejście Ćmielowa planowane jest południową stroną drogi wojewódzkiej nr 755 i ma połączyć odcinki drogi nr 755, z pominięciem zabudowy centrum m. Ćmielów. Odcinek o długości ok. 5,4 km rozpoczyna się na granicy zabudowy za miejscowością Brzóstowa i biegnie południową stroną drogi wojewódzkiej nr 755 do ul. Sandomierskiej za terenem zabudowanym przed Wólką Wojnowską.

– Bardzo się cieszę, że zaczynamy prace związane z ważną drogą wojewódzką nr 755 z Ostrowca Św. na wschód województwa. Około rok temu podjęliśmy decyzję, aby wyłączyć z opracowania przebudowy tej drogi miasto Ćmielów, ponieważ jestem zwolennikiem zasady, że drogi wojewódzkie, które mają sprawnie i szybko komunikować mieszkańców nie powinny dezorganizować życia w miastach szczególnie w tych budowanych w dawnych czasach, gdzie ulice są wąskie i trudno uzyskać należyte parametry. Dzisiejsze spotkanie kończy ważny etap tej inwestycji, ponieważ podpiszemy umowę z firmą NEOINVEST Sp. z o. o, która wykona projekt budowy tej obwodnicy – mówił Jan Maćkowiak, członek Zarządu Województwa.

W projekcie obwodnicy wykonawca będzie musiał zaplanować m.in. skrzyżowania skanalizowane lub zwykłe, a w miejscach włączenia i wyłączenia obwodnicy oraz w miejscach skrzyżowania z niektórymi drogami powiatowymi zaprojektowane zostaną skrzyżowania typu rondo. Ponadto zaprojektowane zostaną zatoki autobusowe, miejsca postojowe dla samochodów ciężarowych oraz miejsca do kontroli i ważenia pojazdów. Wykonawca zaprojektuje również na całej długości ciąg pieszo – rowerowy.

Uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowane jest do 30 listopada 2013 roku. Natomiast termin zakończenia projektu budowlanego wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej wykonawca – firma NEOINVEST Sp. z o. o –  przewiduje  do 30 czerwca 2014 r.

al/umwś

Targi i konferencje

Zobacz więcej wydarzeń