Solaris dostarczy do Łodzi 40 autobusów

Lipiec 26, 2015
[fb_button]

Przedstawiciele Zarządu MPK-Łódź podpisali z konsorcjum firm Solaris oraz Millennium Leasing umowę najmu 40 autobusów na okres 10 lat wraz z pakietem serwisowym. 20 sztuk 12-metrowych niskopodłogowych Solarisów Urbino oraz 20 autobusów przegubowych w wersji 18-metrowej trafi do Łodzi jeszcze w tym roku. Wartość kontraktu to blisko 95 milionów złotych.

Solaris Urbino 18 Łódź

Łódzkie MPK kupiło już w sumie 154 autobusy Solarisa Foto: Materiały prasowe

– Będą to dobrze znane mieszkańcom Łodzi Solarisy Urbino, tym razem wyposażone w ekologiczne silniki spełniające restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6 – poinformował Mateusz Figaszewski, rzecznik Solarisa.

Pojazdy będą posiadać rozbudowany system monitoringu – kamery zainstalowane będą zarówno wewnątrz autobusu, jak i przed nim, elektroniczny system informacji pasażerskiej oraz biletomat mobilny. Wszystkie autobusy będą klimatyzowane.

Podpisana umowa zakłada nie tylko wynajem Solarisów Urbino na okres 10 lat, ale także pełen pakiet serwisowy i utrzymania autobusów. – W praktyce oznacza to, że przewoźnik płaci za gotowość techniczną floty – wyjaśnia Mateusz Figaszewski.

Zgodnie z warunkami kontraktu dostawy autobusów rozpoczną się 18 tygodni po podpisaniu umowy. Oznacza to, że pierwsze nowe Solarisy przyjadą do Łodzi w listopadzie, zaś całość zamówienia zostanie dostarczona jeszcze w tym roku. Tym samym liczba Urbino sprzedanych do łódzkiego MPK wzrośnie łącznie do 154 pojazdów.

Solaris Bus & Coach S.A. jest czołowym w Europie, polskim producentem autobusów, trolejbusów i tramwajów. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wytworzyła ponad 12 000 autobusów, które jeżdżą po drogach 29 krajów w blisko 600 miastach. Najnowszym produktem firmy jest autobus z napędem elektrycznym – Solaris Urbino electric. Więcej o nowym Urbino pisaliśmy tutaj.

rei

Targi i konferencje

Zobacz więcej wydarzeń