Solaris wchodzi na rynek indyjski

Lipiec 25, 2016
Tagi: ,
[fb_button]

Solaris Bus & Coach S.A. oraz Grupa JBM z Indii założyły spółkę joint venture. Celem współpracy jest rozwój, sprzedaż, a także obsługa serwisowa pojazdów wyposażonych w alternatywne rodzaje napędu – autobusów elektrycznych i hybrydowych – na rynku indyjskim – poinformowała spółka w komunikacie.

Solaris Urbino 18

Solaris Urbino 18 Foto: Mat. prasowy

Rolą firmy Solaris będzie rozwój, integrowanie i dostarczanie komponentów napędów do spółki JBM. Niebagatelne znaczenie będzie miało również know-how producenta w obszarze budowy ekologicznych pojazdów. Pierwszy autobus bazujący na tej współpracy zostanie zaprezentowany w okresie od 12 do 18 miesięcy od utworzenia spółki. Pojazdy będą produkowane w zakładach JBM, częściowo w oparciu o konstrukcję Solarisa.

JBM Auto Ltd. jest jedną z głównych spółek należących do grupy JBM Group o wartości szacowanej na 1,35 mld USD. Firma jest czołowym producentem autobusów oraz komponentów samochodowych i autobusowych w Indiach. Zakłady produkcyjne firmy zlokalizowane są w strategicznych miejscach, w niedalekiej odległości od najważniejszych węzłów komunikacyjnych. Produkty JBM Auto są powszechnie wykorzystywane w motocyklach, samochodach osobowych, traktorach, ciężarówkach i wielu innych pojazdach zarówno w Indiach, jak i poza ich granicami.

– Założenie spółki to bardzo ważny krok dla naszej firmy, dzięki któremu sprawdzone rozwiązania w autobusach elektrycznych i hybrydowych będą mogły zostać wprowadzone na rynek indyjski. JBM Group i Solaris poprzez zaawansowane technologicznie, ekologiczne i atrakcyjne cenowo pojazdy mają szansę zrewolucjonizować transport publiczny w Indiach – powiedział dr Andreas Strecker, prezes  Solarisa.

Solaris Bus & Coach S.A. jest czołowym w Europie, polskim producentem autobusów, trolejbusów i tramwajów. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wytworzyła ponad 14 tys. pojazdów, które jeżdżą po drogach 30 krajów w ponad 600 miastach.

 

rei

Targi i konferencje

Zobacz więcej wydarzeń